Gurbetçi Yasemin’in Almanya’daki Milyon Euroluk Vurgunu: 1033 Günlük Kaçış Hikayesinde Aşiret Detayı!

30 yaşındaki Yasemin Gündoğan, Bremen’de çalıştığı şirketi tam 8 milyon euro dolandırdı. Paraları alıp kayıplara karışan Gündoğan’ın 3 sene boyunca onlarca dedektife rağmen bulunamamıştı. 1033 günün ardından takipte bulunan dedektifler Gündoğan’ın mail adresine Kos Adası’na 17 mil uzaklıkta lüks bir yattan girdiğini tespit etti. Ancak izine ulaşılamadı.

Takvim’in aktardığına göre Gündoğan’ın paraları özel jetle Türkiye’ye sokmasına yardımcı olduğu ve birlikte hareket ettiği iddia edilen çocukluk arkadaşı Blondy (Sarışın) lakaplı Yiğit Tufan, İzmir’de yakalanıp tutuklanmıştı.

Interpol tarafından kırmızı bültenle de aranan Yasemin Gündoğan, 19 Mart Salı günü Almanya’da havalimanında polise teslim oldu. Hakkında Ankara 9. Ceza Hakimliği tarafından yakalama kararı olan Yasemin Gündoğan’ın nasıl yurtdışına çıktığı ile ilgili düğüm çözüldü.

SOYADINDAKİ E DETAYI

Almanya vatandaşı olan Gündoğan’ın pasaport kontrol polisine Alman pasaportuyla başvurduğu belirlendi. Pasaportunda isminin ‘Yasemin Guendogan’ yazması nedeniyle kontrol memuru, Gündoğan’ın arandığını sistemden göremedi ve uçağa binmesine izin verdi.

KAÇIŞINDA AŞİRET DETAYI

Yasemin Gündoğan ile ilgili yeni iddia daha gündeme geldi. Buna göre Gündoğan’ın hırsızlık yaptıktan sonra Almanya’dan kaçmasını Miri Aşiretinin sağladığı ileri sürüldü.

Gündoğan’ın aşiret mensubu iki kişi tarafından Türkiye’ye kaçırıldığı vurgulandı. Lübnan kökenli aşiretin Türkiye üzerinden çağrı merkezleri aracılığıyla Almanya’daki yaşlıları dolandırdığı vurgulandı. Aşiret reisi İbrahim Miri’nin soygun, uyuşturucu ticareti ve çete suçlarından sicilinin kabarık olduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x