Başlık bize de yabancı geldi: Ve Kılıçdaroğlu kazandı

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, sosyal medyada “Jahrein” takma adıyla tanınan Ahmet Sonuç hakkında avukatları aracılığıyla açtığı 200 bin TL’lik manevi tazminat davası bugün Ankara 41. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Cumhuriyet’te yer alan haberine göre; davaya Kılıçdaroğlu’nun avukatı Uğur Çelik ile Ahmet Sonuç’un avukatı Sibel Çetin katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Uğur Çelik, Sonuç’un, Kemal Kılıçdaroğlu’na farklı tarihlerde ve farklı şekillerde hakaretler ettiğini öne sürerek bunu sürekli hale getirdiğini ve bu nedenle manevi tazminatın tümden kabul edilmesini istedi. Davalı Ahmet Sonuç’un avukatı ise davacı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasetçi olduğunu, müvekkilinin açıklamalarının eleştiri mahiyetinde olduğunu, sözlerinin ifade özgürlüğü kapsamında kaldığını söyleyerek davanın reddedilmesini talep etti.

Mahkeme, davanın ‘kısmen’ kabulüne karar vererek, Jahrein’in Kılıçdaroğlu’na 20 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

“DAVA SONUÇLANDI, TAZMİNAT KAZANDIK”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, kararın açıklanmasından sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “7. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir çok kez densizce hakaretler savuran (Jahrein) Ahmet Sonuç’tan hesap sormaya devam ediyoruz… 04.07.2023 tarihli paylaşımı nedeniyle açmış olduğumuz davalardan biri bugün sonuçlandı. 20.000 TL tazminat kazandık” ifadelerine yer verdi.

“İSTİNAF EDİP GERİ ALACAĞIZ”

Jahrein ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “600 binlik dava açıp 20 kazandı. Bunu da istinaf edeceğiz ve geri alacağız. Sıkıntı yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x