El-Sen’in paylaşımıyla gündeme gelen Taşyapı İnşaat’ın sahibi Emrullah Turanlı’yla ilgili iddia KKTC’de büyük yankı buldu. 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), bir paylaşım yaparak özelleştirilen Ercan Havalimanı’nın kuruma 45 milyon TL ödenmemiş elektrik borcu olduğunu duyurdu. Yapılan paylaşımda ‘Özelleştirilen havaalanının kuruma 45 milyon TL borcu var’ denilirken, bu bilginin yanı sıra Ercan Havalimanı işletmecisi T&T’nin büyük ortağı, Taşyapı İnşaat’ın sahibi Emrullah Turanlı’nın fotoğrafını da kullandı.

KIBRIS GÜNDEMİNE DE DÜŞTÜ

El-Sen’ın paylaşımının ardından Kıbrıs basını da konuyu işledi.

Kıbrıs Özgür Gazetesi yayımladığı haberde, şu ifadelere yer verdi: “El-Sen, Ercan Havalimanı’nı tam 11 yılda açabilen, ancak projeyi yine de tam anlamıyla bitiremediği için açılışından bir çok sorun yaşanmasına neden olan ve üstüne üstlük Bakanlar Kurulu tarafından 59 milyon euro vergi borcu silinen Türkiyeli sermaye T&T’nin sahibi Emrullah Turanlı’nın Kıp-Tek’e tam 45 milyon borç taktı.“

Mağusa Haber Ajansı da okuyucularına, El-Sen’in “Özelleştirilen havalimanını 45 milyon TL elektrik borcu var” paylaşımını duyurdu.

Yine Kıbrıs Tercüman Gazetesi de birinci sayfasına taşıdığı haberde, “El-Sen: Ercan Havalimanı’nın kuruma 45 milyon TL borcu var” diye yazdı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x